| Suntopisica a întrebat:

Spuneti-mi si mie care considerati ca este cea mai frumoasa si romantica carte a autoarei Sandra Brown.
FUNDA

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tot vrei ceva frumos de dragoste mai bine citesti Mihail Drumes

| NLS a răspuns (pentru Adry05):

Recomanda-i si ceva anume, ma indoiesc ca poate citi. oameni, sau ca stie ce sa aleaga, daca el/ea cauta romantism la autoare de romane politiste si best-seller-uri. (Echivalentul SOAP-ului in cinematografie.)

La "Invitatie la vals", te refereai?

| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Da, si Elevul Dima dintr-a 7-a. Ar mai fi si scrisoare de dragoste dar pe mine nu m-a atras.
A si mai poti citi si Maitreyi de la Mircea Eliade.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Greu de zis! Am citit, cu mare greutate, cam vreo zece pagini, dupa care am ajuns la concluzia ca nici de hartie igienica nu sunt bune, asa ca am renuntat definitiv si irevocabil.
Nici macar nu mai tin minte titlul chestiei aleia.

| NLS a răspuns:

De aceasta autoare nu am citit nimic, si sper sa nici nu ajung vreodata s-o fac. (are mama cateva in biblioteca, pentru ca mai demult cartile se vindeau la pachet. 'Nea Nicu stie... Sunt carti "ieftine", valoarea lor tinde spre zero, cel putin pentru mine).

Ce iti recomand eu:
cauta ceva de la Jane Austen (mai ales daca esti fata):
Ratiune si simtire (1811)
Mandrie si prejudecata (1813)
Emma (1816)

Emily Brontë:
Wuthering Heights

Charlotte Brontë:
Jane Eyre

Daphne du Maurier:
Rebecca

Thomas Hardy:
Jude Nestiutul
Tess d'Urbervilles
Departe de lumea dezlantuita
Two on a tower (Idila pe un turn)
Doi ochi albastri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au hârtia cam aspră, atât țin minte.

| Filip23 a răspuns:

Am un lapsus...

| pisicuta123456789 a răspuns:

Buna! personal as alege,, Sarutul Ispitei'', dar cum cartile sunt agreeate, percepute diferit, cel mai bine citesti un pasaj/review pentru ceea ce te ar interesa pe tine.