| LeZizu a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti pe care ar trebui sa le citesc?

5 răspunsuri:
| Clausd10 a răspuns:

Erich von Daniken - AMINTIRI DESPRE VIITOR. M-a facut sa-mi pun unele intrebari.

| KostaKhe a răspuns:

Încearcă "Maitreyi", "Nuntă în cer'' de Mircea Eliade. De Sienkiewicz ar merge ''Quo Vadis'', de Preda poți citi ''Cel mai iubit dintre pământeni'', ''Viața ca o pradă'', ''Delirul''. De la Emily Bronte ''La răscruce de vânturi'', de la Charlotte Bronte ''Jane Eyre''. De la Kafka poți încerca ''Procesul'', Nichita Stănescu ''O viziune a sentimentelor'', ''Mândrie și prejudecată'' de Jane Austen, ''Cartea nunții'' și ''Enigma Otiliei'' de Călinescu, ''Idiotul', ''Frații Karamazov'' de Dostoievski, ''Anna Karenina'', ''Război și pace'' de Lev Tolstoi. Poți să încerci Paulo Coelho, Jules Verne, Alexandre Dumas, Bacovia, Cioran.

| godless1859 a răspuns:

Ion-Liviu Rebreanu, Baltagul-Mihail Sadoveznu, Morometii-Marin Preda

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Percy Jackson
Captiv in labirint
Harry potter
Instrumentele mortale
Divergent
Tronul de clestar

| Sadic a răspuns (pentru Faur_Delia_1997):

În toate comentariile dai aceleaşi,, recomandări''. de ce nu te limitezi la a citit şi altceva? Nu e ok deloc dacă vorbeşti doar despre cărţi comerciale şi nu deguşti toate genurile înainte de a da sfaturi.