| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti politiste, cu detectivi, crime... intelegeti voi. FUNDA!

7 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Cele mai bune romane politiste(dupa parerea mea) sunt Sherlock Holmes De Sir Arthur Conan Doyle toate romanele si Agatha Cristie

| GabrielaIoana a răspuns:

Uite un site cu cartii politiste si descrierea pe scurt a actiunii http://www.librarie.net/categorie/46/carti/carti-politiste

| andy332546 a răspuns:

Misterul bandei pestrite -Arthur Conan Doyle
Zece negrii mititei

| Evileye6 a răspuns:

Carti ce mi-au placut mie sunt:
"Ucigasul ABC", "Doamna McGinty a murit", "Cu cartile pe masa" de Agatha Christie, dar aici se mai pot incadra si "Ingeri si demoni" si "Codul lui DaVinci" de Dan Brown. Sper ca te-am ajutat.

| c0rL a răspuns:

Sherlock Holmes
Crima din orient express
10 negri mititei
Moarte pe Nil
Crima de pe terenul de golf
Tragedie in 3 acte

| lolita16ask a răspuns:

Baietii din brazilia ira levin