| DAnc3 a întrebat:

Spuneti-mi va rog o carte horror buna, funda.

7 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Shining.
Încearcă tot ce a scris Stephen King, sunt geniale și complexe, dar în același timp înfricoșătoare.
Edgar Allan Poe este un alt autor al genului horror pe care ți-l recomand. Are un stil foarte interesant de a scrie.
Lectură plăcută.

| Cherry94 a răspuns:

Orasul bantuit-Stephen King, Cimitirul animalelor-Stephen King.

| DAnc3 explică (pentru EvilThoughts):

Dar Misery sau The Exorcist?

| EvilThoughts a răspuns (pentru DAnc3):

Sigur! Eu am făcut doar câteva sugestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zece negri mititei", nu stiu daca se incadreaza in categoria horror, dar pe mine m-a tinut cu sufletul la gura.

| horansgang a răspuns:

Cimitirul animalelor - stephen king.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cărţile lui Stephen King. Casa întunericului, Cimitirul animalelor, IT, Misery, Salem's Lot, The Shining.
Şi Tăcerea mieilor şi Dragonul roşu de Thomas Harris sunt puţin spre horror, în special Tăcerea mieilor.