| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se numesc cuvintele alea care cand scrise cursiv de mână arata aproape identice toate literele de exemplu cum e Liliac scris in limba rusa cursiv (probabil habar nu aveti despre ce vorbesc, dar măcar am încercat)
Și in cazul în care aveți habar despre ce vorbesc aș dori un exemplu de cuvant sau mai multe
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

I rusa cursiv scopul principal este ca toate literele sa para identice, indiferent de ce scrii :)

http://www.thepoke.co.uk/......ever-seen/

| doesitreallymatter a răspuns (pentru tpuuser999):

Mersi, dar eu cautam cuvinte de genul in romana, am dat exemplul in rusa pentru ca era singurul pe care il stiam