| RichBaiatul a întrebat:

Stie cineva o metoda de a invata limba engleza si poloneza cat de cat repede?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Utilizarea limbii.

| Apokales a răspuns:

Incearca aplicatia Duolingo pe telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu pentru poloneza dar la engleza iti spun ca iti ia ani si ani pentru a invata la nivel conversational. Nu doar niste expresii si injuraturi de pe net sau de prin filme. Aici vorbim de gramatica (scris), citit, vorbit, inteles de text in engleza, Nu exista metode rapide, trebuie sa iei dictionare, carti de gramatica, CD-uri audio sau sa asculti conversatii pe net. Trebuie sa te pricepi la toate nivelurile pentru a zice ca ai habar de o limba. Daca nu te pricepi la scris degeaba intelegi ce zice cineva, daca nu intelegi nu ai ce scrie si tot asa. O limba se invata in ani buni, nu a ca si cum ai invata sa folosesti programul Microsoft word, si ala dureaza vreun an pentru a-l putea manui bine cat de cat.

| AlinnaV a răspuns:

Incearca programul Rosetta Stone. Eu l-am folosit pentru Japoneza si ca sa iti puna bazele limbii, eu zic ca e bun. Programu se bazeaza mult pe audio-vizual. Sau orice aplicatie de telefon din appstore care au la baza invatarea prin imagini si sunete.