| Alexandru_Ionuț_1998_XVpG a întrebat:

Stie cuneva un bancomat care sa mearga de exemplu sa scot 25 de lei ca la majoritatea merge doat suma fixa adica 10 20 30 de lei

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

P4rAd0x spune aiureli. Nu exista asa ceva. Se dau doar multipli de 10. Daca vrei sa consumi 25 lei poti sa platesti la un magazin cu POS. Sau daca vrei banii ii platesti unia care cumpara de 25 lei.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La bcr din cate stiu merge

Bula
| Bula a răspuns:

Bancile n-au interes sa se "complice" si cu bancnote mici, fiindca ridica costul automatelor.
Cu "maruntisul" se ocupa automatele de cafele, sucuri, bilete etc.

| Alexandru_Ionuț_1998_XVpG explică (pentru Bula):

Ba frate ce intreb eu si ce zici tu nu mai raspunde daca nu stii sti stai acolo in banca ta

| anonimg a răspuns:

Cel mai bine ii retragi numerar de la ghiseul bancii de la care ai primit cardul.

| Alexandru_Ionuț_1998_XVpG explică (pentru anonimg):

Ma lamurisi... mai bine nu raspundeai

| ROB3RT89 a răspuns:

La ce te complici pentru 25 de lei? Scoate 20 sau 30 daca nu te descurci.
Eu folosesc cel mai des bcr, merge sa dai extragere numeral/alta suma si scrii acolo suma dorita.

| mudokins78 a răspuns:

Brd si Alpha Bank
succes.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut.
La majoritatea ar trebui sa mearga, fiind necesar sa fie multiplu de cinci. Exista si bancomatele alea cu multiplu de 10, dar incearca si tu la mai multe, ar trebui sa gasesti din primele incercari.

| suntserios a răspuns (pentru P4rAd0x):

La mojoritatea ar trebui sa nu mearga, de altfel eu nu am intalnit unul care sa dea sume multiplu de 5