| Radu_Alexia_1994 a întrebat:

Stiti o carte care e scurta si frumoasa? Daca imi raspundeti va dau un like.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Memoriile unui caniche (Julie Gourand), Micul prinț (Antoine de Saint-Exupery), Cuore.Inimă de copil (Edmondo de Amicis), O amintire de Crăciun (Truman Capote), La Tiganci (Mircea Eliade), Mircea Eliade. Povestea unei iubiri (Al. Răducanu), Alchimistul (Paulo Coelho)...
Când ai ocazia, citește și "Arsă de vie" (Suad), un roman cu o puternică încărcătură emoţională. E o cărticică de dimensiuni mici. Are până în 200 de pagini, dar ți-ai dori să nu se mai sfârșească... http://imgur.com/a/KZMfb

| deeeaqq a răspuns:

Likeee

| Desireღ a răspuns:

Una scurtă cu 400+ pagini e bună?