| minime3 a întrebat:

Stiu ca toata lumea considera Idiotul de Dostoievski apogeul scrierii, dar pe mine nu m-a captivat atat de mult; imi place mai mult Eliade de exemplu. Mai este cineva de aceeasi parere cu mine? De ce credeti ca nu m-a prins atat de mult cartea?

4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Probabil nu a fost pe gustul tau

| dinaprilie a răspuns:

After you die we will conect your brain to the machine and find out why you didnt like it.or you can tell us now.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Idiotul nu este CEL mai bun roman al lui Dostoievski, deci nici cel mai bun roman nu poate fi, Demonii si Fratii Karamazov mi se par mult mai bune! Cat despre faptul ca tie iti place Eliade mai mult, asta este o parere! Insa Dostoievski sunt 2 autori diferiti, nu prea ii poti compara in termeni obiectivi! Oricum, sunt unii care spun ca Don Quijote este cel mai bun roman scris vreodata, ceea ce este imposibil!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Dostoievski si Mircea Eliade sunt 2 autori diferiti****.