| HellStrom a întrebat:

Studiu...
Sa zicem ca vrei sa citesti o carte ce contine aventura, fictiune (sf), mister si un strop de dragoste si umor. Care dintre aceste tipuri de inceput ti-ar placea :
A) Descrierea timpului, locatiei, personajelor
B) Un testament / O mostenire ce trebuie impartita
C) O actiune / o lupta / o altercatie
D) O drama - moartea/pierderea cuiva
E) Prin visul unuia dintre personaje
F) Printr-o noapte de dragoste
G) Prin amintirile cuiva
H) Printr-un moment de tensiune pentru un personaj ce e la un pas de moarte

2 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

A.dar B. G. ar fi de asemenea interesant.

| AnarchyUK a răspuns:

H.
Asta deoarece începuturile de obicei sunt cele ce mă fac să nu citesc o carte, oricât de interesantă ar fi. Astfel că, aș prefera ceva diferit de o expozițiune clasică, ceva ce mă va ține în suspans, ce mă va face să vreau să citesc mai departe. Și de aceea, acesta este răspunsul meu.