| floriina3 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a și am nevoie de un discurs pentru cei care termina clasa a 8-a. Va rog sa mă ajutați! E urgent!

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Incearca sa scrii din inima. Nu stiu ce sa zic.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu ai cum sa le scrii un discurs atata timp cat nu ai legatura directa cu clasa lor. De exemplu sa le cunosti profesorii personal astfel incat sa poti vorbi despre ei in discurs sau sa zici ce experiente ai dobandit de pe urma legaturilor formate in clasa si practicate in excursii etc. Pur si simplu nu poti, lasa-i sa isi faca treaba singuri. Vei avea si tu ocazia sa scrii discursul pentru clasa ta. happy

| floriina3 explică:

Faza e ca eu trebuie sa vorbesc în numele clasei a 7-a. Și nu știu ce as putea zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floriina3):

Spune le ca te bat pantofii de ti sar ochisorii din cap, sau ce ti trece tie prin minte spune-le, ce ai mincat ieri si ce ai produs azi la prima oră, un scaun consistent, poate le faci poftă. succese dragă fată lasa ne cu temele si discursurile pentru scoală, sunte m sătui de ele. vezi tu ce poti sa le spui, prefa te ca te doare in gît, ca ai o ragușeală groaznică, te au inecat emotiile si pantofiorii ti au facut bășicuțe, singerezi toată de emotii, ai pătat si bunăciune de dres, arde lear focul de emotii.

| floriina3 explică:

Faza e ca eu trebuie sa vorbesc în numele clasei a 7-a și nu știu ce as putea zice.