| sebiibes a întrebat:

Sunt, intr-o criza de timp, trebuie sa citesc romanul Ion intr-o zi. Asa ca am apelat la film.
Profa de romana a spus ca in film sunt diferente fata de carte. Pentru cei care au citit, cer diferentele dintre film si carte, o sa citesc cartea intr-o saptamana, dar pana maine imi trebuie diferentele, va rog!

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

... și vrei sa zici ca ție în mod special îți ia un an de zile sa citești romanul ala?

| sebiibes explică (pentru Catrice):

Interesul meu principal nu e romana, mă bazez pe fizica și matematică

| Catrice a răspuns (pentru sebiibes):

Păcat, dai bacul și la romana sa știi.

| Celcestietot a răspuns:

Baga și tu acolo un referat, îl citești de cel puțin 2 ori și te vei simți de parcă ai citit cartea big grin

| Goete a răspuns:

Pune-ti desteptatorul mai devreme

| PainTech a răspuns:

Sunt diferențe sigur in modul în care se încheie romanul, asta e sigur.

| bogdanx13x a răspuns:

La sfarsit, ion e omorât cu o sapă nu cu o lopata ca in film, cu plăcere!