| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

" te-ai gândit vreodată
că poate lună
se uită spre pământ
și numără oamenii
la fel cum numărăm noi
stelele?

câte suflete căzătoare or fi în seara asta? "
Gabriel Cândea
Îmi puteți spune cum s-a realizat acestă creație, dar mai ales ce fel de poezie este?

Cum se numesc aceste creații? Dar mai ales cum s-ar face putea realiza și prin ce procedeu?

1 răspuns:
| ynexistenta a răspuns:

Doamne...eu chiar credeam ca asta e intrebarea ta"daca se uita luna la noi" poezia e interesanta, nu zic nu, n-o stiu.Cred ca trebuie sa ai inspiratie ca sa poti scrie poezii si cunostinte...astea se dobandesc citind multe carti, nu neaparat de poezii, in general in loc de Facebook, read just book.