| Niciunnumedeutilizator a întrebat:

Știți niște cărți bune despre Dinastia Romanov? Mă interesează în special domnia țarilor Petru cel Mare și Nicolae I.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Caută pe net cărțile,, Petru cel Mare" și,, Ecaterina cea Mare"din seria Colecția Cuceritorii.
Bine eu le am in biblioteca că le-a cumpărat mama prin anii 90.Vezi daca le mai poți găsi pe net.
,, Ecaterina cea Mare"nu am citit-o încă dar,, Petru cel Mare"chiar e o carte care merita citita, te introduce puțin în istoria Rusiei și e carte care prezintă toată viața lui Petru, de la copilărie până la moarte.
Sper că te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Https://i.pinimg.com/......e04a0c.jpg
- stai, vrei sa spui sa citim?
- cat inca suntem in viata?
rolling on the floor

| RxTx a răspuns:

Eu as fi întrebat:" mii de scuze: A mai citit cineva vreo carte in ultimii 20 de ani!?'