| Chαяtreux a întrebat:

Top cinci cărţi de King? Preferata mea cred că este Misery. Ăh, sau the shining, să vedem cum se termină

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dolores Claiborne
Talismanul
Cell : A Novel
The Girl who Loved Tom Gordon (Intermediate - Macmillan Readers)
Carrie (hardcover)
Duma Key
The Green Mile
Alegerea celor trei
Under the Dome - A Novel
Just After Sunset: Stories (Paperback)
La asfintit
Under The Dome
Pistolarul
Apocalipsa
Vrajitorul si globul de cristal
JFK 11.22.63
Tinuturile pustii
Cimitirul animalelor (hardcover)
Shining (hardcover)
Orasul Bantuit (Hardcover)
Sub Dom (2 volume)
Turnul intunecat: Lupii din Calla
Christine
Misery (paperback)
Turnul intunecat: Cantecul lui Susannah

| Insurgent a răspuns:

E greu sad, toate cartile lui au acel stil care te fac sa le iubesti cand se termina. Din cate am citit pana acum, mi-a placut destul de mult Cimitirul animalelor :3

| Chαяtreux explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt atât de idioată încât să nu-mi dau seama că e doar un copy-paste de pe google. Pusesem întrebarea pentru cei care au citit, şi cărora le-a plăcut ceva în mod special, un fel de recomandare.
genius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Chαяtreux):

Da bine, am crezut ca vrei toate cartile.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Din păcate am citit doar 3, cărţile lui King sunt scumpe în România, iar în format electronic nu-mi place să citesc.
1. Casa întunericului
2. Misery
3. It

| Vans a răspuns:

Casa Întunericului. Mi-a plăcut aşa mult încât uneori vorbesc ca şi Burny laughing
Aş mai adăuga şi Misery. E prima carte mi-a tăiat respiraţia vreo 5 secunde.

Nu am citi multe cărţi de-ale lui, sunt cam scumpe.

| Chαяtreux explică (pentru UnleashedPsycho):

Eu fac rost de ele de la bibliotecă sau anticariate

| HDeNiSaR a răspuns:

Pot sa spun ca prima data cand am citit Misery acum 3 ani ma temeam la urma sa pun mana pe carte (tot ma asteptam sa invie femeia)-dar are acel ceva care te face sa nu o mai lasi
cred ca astea :
1)Misery
2) Carrie
3)Cimitirul animalelor
4)O mana de oase
5)Anotimpuri diferite