| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa scriu o lucrare despre limba olandeza (tot felul de detalii lingvistice). Stiti vreun site unde pot gasi carti pdf care m-ar putea ajuta? Am incercat sa caut si gasesc numa tot felul de cursuri pentru invatarea limbii.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Fara Wikipedia si articole laughing Nu ne lasa sa folosim internetul decat intr-o mica masura. Imi trebuie carti efectiv. Ne-a dat o bibliografie dar ne-a dat-o degeaba ca n-am ce lucrare sa scot din 5 randuri din fiecare carte data de ea.

| NLS a răspuns (pentru Adry05):

Http://www.lerende-euregio.com/media/10629/sprachekultur.pdf

asta. arata a carte :) o ai?

| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Merci frumos, dar sunt aproape paralela cu germana. laughing As vrea ceva in romana sau macar engleza

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Caută pe aici
https://www.scribd.com/......ps?/search

Încearcă şi în engleză, ceva, să cauţi.