| dulshe a întrebat:

Twilight-Soarele de la miezul noptii (new moon), cate capitole are?

Răspuns Câştigător
| Elly4all a răspuns:

Buna, nu am aflat prea multe dar daca nu ma insel sunt doua capitole mari. Primul nu mai stiu cum se numeste parca ''zori de zi'' si cred ca are din cate am aflat 39 de capitole iar acesta 12. :*
Sper ca te-am ajutat scuze ca nu ti-am mai raspuns. M-am documentatwinking

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi de fapt? La luna noua(new moon) sau la Midnight sun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa stii ca intrebarea nu este formulata corect pentru ca Soarele de la miezul noptii nu a aparut si nici nu se traduce asa iar New moon este Luna noua, cea de a doua carte lansata de Stehane Meyer.Si orinea este urmatoare:
1.Amurg(twilight)
2.Luna noua(new moon)
3.Eclipsa(eclips)
4. Zori de zi
Asta este ordine iar Midnight sun nici nu se stie daca va mai aparea!
Daca mai vrei informatii trimite-mi un mail pe adresa andreica_zenaida1997@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va aparea dupa finalizarea filmarilor celor 4 carti. Este in curs de terminare si ultima parte (Midnight sun fiind vol 5).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

intra pe me_diana_hi@yahoo.com siti dau cele 12 capitole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe net sunt doar 12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai momentan sunt 12 capitole. Daca vrei da-mi add pe bubu_dienutza si ti le trimit... Pot sa iti trimit si zori de zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New moon nu cumva se traduce Luna noua? Eu stiam ca Soarele de la miezul noptii se traduce Midnight sun. Cartea nu e terminata din cauza ca autoarea nu mai doreste sa continue deocamdata. Cred ca ati auzit cu totii despre faptul ca s-au publicat primele 12 capitole si din aceasta cauza nu mai doreste ca continue pentru un timp nedeterminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zori de zi" sau "Breaking dawn" este a 4a carte si ultima.Adica odata cu aceasta carte se termina povestea."Midnight sun" prezinta toata actiunea petrecuta in cele 4 carti, dar povestita din perspectiva lui Edward...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 12 capitole, si autoarea nu mai vrea sa continue, pentru ca au aparut pe net si crede ca lumea nu o sa mai cumpere cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu pe net am gasit 12 (Amurg), trei din Luna noua (si din perspectiva lui Edward si lui Alice )...si apropo "
Elly4all " Zori de Zi este al patrulea voluml-am citit:X:X:Xsi e cu Renesmee...are 3 parti :prima parte :Bella, a doua :Jacob, a treia :Bella big grinbig grin Enjoy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,, New moon'' are 24 de capitole, asa e in cartea mea si Amurg are tot 24 de capitole, iar Zori de zi e impartita in 3 parti de care spune Elyy.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 159 pag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Soarele de la miezul noptii este a cincea partea din serie. Despre care intrebi despre New moon(luna noua) sau Midnight su(soarele de la miezul noptii)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 capitole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cand va termina Midnight sun.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu, Soarele de la miezul noptii are 10 capitole si este relatat din primul volum "Amurg" din perspectiva lui Edward Cullen. Ce este postat pe internet au fost furate de la autoarea cartii, iar ea afland asta nu doreste sa mai continue! Sper ca te-am ajutat, asta stiu si eu! :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact! Midnight sun, adica prima carte din perspectiva lui Edward are doar 12 capitole, pe care le-am citit si eu, atat a scos Stepheny Mayer, restul sunt facute de fani si din cate am inteles nici pe aceasta carte s-ar putea sa nu o termine si cartea a doua, din perspectiva lui Edward, adica New moon nici nu exista si nici nu se stie daca va exista sau daca va exista, va fi facuta de fanilaughing Asa ca hai sa fim optimisti, poate Stepheny ar face toate cartile, toate cele 4 carti din perspectiva lui Edward in intregime:][toti fanii vor asta, dar daca nici pe prima nu a terminat-o, nasol, putine sanse!][fiv-ar de ras punctele de suspensie...nu poate omul sa puna puncte de suspensie x(][scuzelaughing]Te rugam sa mai arunci o privire asupra textului pe care l-ai scris adineauri.
Robotelul care tocmai l-a citit nu l-a putut posta, fiindca punctele de suspensie pe care le folosesti din belsug i-au cauzat o migrena.
Serios vorbind, te invitam sa mai reduci din "..." si "...", fiindca sunt destul de deranjante pentru cei care iti vor citi postarea.
In plus, abuzul de puncte de suspensie dilueaza mesajul si denatureaza intelesul. Robotelul iti multumeste in avans!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 12 capitole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles legatura intre Midnight sun si New moon, in intrebarea ta, dar oricum. New moon este a doua carte iar Midnight sun este a cincea. Midnight sun nu este o continuare a povestii, este de fapt prima carte -Amurg - insa este versiunea lui Edward nu a Bellei. Midnight sun nu este inca tradusa sau publicata pentru ca autoarei i s-a 'furat' munca si a fost postata pe internet. Nu se stie daca o s-o mai termine sau o s-o mai publice, insa autoarea a acordat permisiunea unor site-uri sa traduca capitolele scrise de ea si sa le posteze. Din cate stiu eu, autoarea s-a oprit la capitolul 12. Deci deocamdata Midnight sun este partial scris si il poti gasi pe internet tradus in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 12 capitole, oameni. Verificati site-ul oficial al autoarei, la sectiunea 'Midnight sun', in josul paginii 'partial draft' si convingeti-va ca a scris doar 12. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Soarele de la miezul noptii nici nu este pe piata, autoare ajungand de abia la 11 cap. unde a zis ca se opreste deocamdata...New moon nu are vreo legatura cu intrebarea daca am inteles eu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

24,am cartile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se traduce asa in primul rand. New moon inseamna 'Luna noua', iar Soarele de la miezul noptii este o carte inca neaparuta cu lucrurile din perspectiva lui Edward Cullen. New moon are 24, 25 sau 26 de capitole.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca are 11 dar...cum ziceti voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cate capitole sunt pentru ca cartea nu este terminata, au aparut doar 12 capitole... Sper ca v-am fost de folos, eu am citit cele 12 capitole si este prima carte (Amurg)doar ca povesteste Edward si este foarte interesant sa vezi ce gandesc toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Midnight sun (soarele de la miezul noptii) are 15 capitole...eu atatea am gasit. Pe al 16 inca nu.tongue