| L4a5r8i2s9a7 a întrebat:

Un titlu sugestiv pentru o compunere despre prietenie.
Va rog sa fie cat mai inventiv Se puncteaza si titlul.
Este pentru teza care o am marti si am ramas in pana de idei.DAU FUNDA❤❤

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

"Unde doi inving orice"(compunere pe tema povestirii/aventurii)
"Toti putem fi prieteni"(se cam situeaza in zona sintezei, mai filozifica si care cere argumentare)
"De ce nevoia de prieteni"(compunere mai filozofica, necesita argumente foarte solide, nu recomand in cazul povestirii/aventurii)
"Un prieten (nou) este un Univers (nedescoperit)"(compunere axata foarte mult pe creativitate dar si putin pe filozofie)
"Vrei sa fii prietenul meu?"(aici cred ca poti integra orice tema)

| AlexDarius3 a răspuns:

"Povestea de prietenie dintre x si y care s-au certat si ambii se turnau reciproc la diriga pentru prostiile care le faceau cand erau tovarasi" Fundita :*?

| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexDarius3):

Aoleo...
Nu numai ca asta nu este titlu dar ti-ai batut joc de creierul acela si de gandirea pe care ai fi putut sa o folosesti atunci cand ai scris "prostiile care le faceu".
Dragul meu, afla ca in acest caz se foloseste "pe care" nu "care". Sunt tone de explicatii pe internet care te vor ajuta sa faci diferenta intre cele doua cazuri.
Mai foloseste-ti si tu acel creier, caci nu se prea vede ca o faci.
Nu mai spun ca "raspunsul" tau nu merita nici macar "funa" pe care o cersesti.

| lllyyy a răspuns:

Prietenia...este acel simplu sentiment de a fi alaturi de o persoana care o consideri ca o sora. Cu care doresti sa imparti orice, dar mereu te gandesti ca poate nu este acea adevarata prietene, poate o umbra falsa cu un scop. Dar cand gasesti acel prieten forever simti acea sclipire in ochii sai. Se dovedeste a fi prieten prin comportamentul sau, mereu este alaturi de tine, este o floare ce va inflori cat de curand. Si vei simti adevarata ei valoare

| lllyyy a răspuns:

Poti sa pui,, Prietenia cel mai important lucru.''

| LPCTSTR a răspuns (pentru lllyyy):

* "Prietenia, cel mai important lucru"