| LoveMe1 a întrebat:

Unde pot gasi o carte cu poeziile lui Eminescu traduse in limba italiana?

4 răspunsuri:
| LoveMe1 explică (pentru Aztecul):

Merci, dar am nevoie de o carte

| neludana2000 a răspuns:

Cauta aici... vad ca mai au cateva de Eminescu, https://www.printrecarti.ro/......liana.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde în ce oraș stai, te duci la o bibliotecă la secțiunea italiana și ai să găsești ce ăși trebuie dar trebuie neapărat să fie o bibliotecă mare, una de stat, eu merg la una anume pentru orice tip de carte și găsesc, se numește Gheorge Asachi, eu găsesc orice, stau în Iași și merg în centru pe strada Ștefan cel Mare, acolo o găsești, cred că este și la tine în oras ( repet nu știu unde stai ca să îți zic mai precis) și te poți duce dar merge cam orice bibliotecă de stat mare ( adică corpul original nu părțile mici)