| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot găsi și eu un manual online de fizică pentru clasa a opta?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face si online: http://www.winschool.ro/lectie/view?clasa=8

| tonyc7 a răspuns:

Intri pe google, scrii manual 8 fizica pdf (sau digital) si gasesti destule, in functie de editura.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Manuale.edu.ro
Selectezi clasa si materia si vei gasi manualele oficiale bazate pe noua materie (din cate stiu cei ce suntem acum in a 8a avem manuale noi, diferite de cele din anii trecuti) pe care trebuia sa le primim la inceputul anului (lol). Sunt 3 variante la fizica.

| yukilals a răspuns:

Pe scribd, poti sa le si descarci si nu trebuie neaparat sa te abonezi ca sa poti sa descarci ceva de acolo, poti doar sa si postezi materiale de orice fel aproape astfel incat sa poti sa descarci ce vrei tu gratuit.

| anonim_4396 explică (pentru yukilals):

Cum funcționează acest proces?

| MSDInteres a răspuns:

Poate aici: https://bit.ly/3p5X9pF