| compcris00 a întrebat:

URGENT.Am nevoie de carti(povesti, romane)scrise de scriitori englezi 40-60 de foi.D-au fffuuundddaaaaaaaaaaaaaa!

9 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Shakespeare

| compcris00 explică (pentru vladv26):

Autorul dat are carti cu multe pagini mie imi trebuie pina la 50 60 de foi.

| compcris00 explică:

MIE imi trebuie principalul sa aiba 50 -60 de foi si sa fie autor englez. FUNDAAAAAA!

| mOBSCENE a răspuns:

Fara rautate, pune mana pe o carte de gramatica...

| Danieladana964 a răspuns:

Singurul scriitor engelz care mi-a ramas in minte e Shakespeeare (sper ca am scris corect). a A scric celebra Romeo si Julieta, Mouch ado About nothing, hamlet. nu stiu, multe. Ia de la el! gasesti o groaza despre el!

| compcris00 explică (pentru Danieladana964):

Principalul sa aiba 50 60 de foi.

| my1clio a răspuns:

Pride and Prejudice si in general toate romanele lui Jane Austen, Jane Eyre de Charlotte Bronte, sunt mai multe dar astea mi-au placut cel mai mult

| aton91 a răspuns:

Am mai multe intr-o arhiva. Cum pot sa iti dau?

| compcris00 explică (pentru aton91):

Deci poti sa spui cum se numesc dar principalul sa aiba in jur la 50 de foi. Apoi primesti funda.