| MEIALI a întrebat:

Urgent! Vreau sa cumpar cartea asta :
http://www.grupulcorint.ro/....../index.php
Dar nu stiu daca e in romana.Voi ce credeti? Ca daca e in engleza si o cumpar inseamna ca am data banii degeaba

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum iti inchipui ca poate fi in alta limba decat romana, in conditiile in care, pe coperta, scrie in romana?
Doamne! *Grele mai e cu logica asta!

| MEIALI explică (pentru ardnaxur1961):

Era ''greu mai e cu logica asta'' nu ''grele''.
Si daca cauti o sa vezi ca acea carte e aproape peste tot in engleza.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru MEIALI):

1. Daca te uitai mai bine, observai steluta din fata lui "grele", steluta care inseamna ca urmeaza un enunt intentionat gresit.
2. Cate carti in limba engleza ai tu in casa, cu coperta in limba romana?

| MEIALI explică (pentru ardnaxur1961):

Cauta pe net cartea si sa imi zici de cate ori o sa o gasesti in engleza, da?

| Okami23 a răspuns:

Cred ca e in romana

| ankadella a răspuns:

Pe coperta scrie in romana. deci presupun ca e in limba romana. apropo, dragute gusturi la carti.

| MEIALI explică (pentru ankadella):

Multumesc, poate citesti si tu cartea.