| AvalohAlyn a întrebat:

V-a ajutat vreo carte, sfaturile din ea să duceți o viață mai bună?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Cărți de dezvoltare spirituală/ personală/ psihologie aplicată/ profesională/ etc.
Toate dezvolta gândirea, ca doar asta este cea mai grea munca a omului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat una singura, dar la sfarsit de clasa 12 am descoperit cartile astea despre limbajul trupului, microexpresii, gesturi si importanta lor, si am adorat sa citesc si studiez subiectul asta.
Numai daca merg pe strada sau in troleu sau in magazin am zilnic parte de un adevarat spectacol.
Poti citi si tu despre subiectul asta, sunt informatii de care vei avea nevoie zilnic si te vor ajuta toata viata, poti testa lejer ce citesti vizionand video-uri pe Youtube, q&a-uri sau alte de genul, si te vei simti mult mai sigur pe tine!

Crede-ma, imi vei multumi, vei invata despre microexpresii faciale, limbajul trupului, gesturi non-verbale, etc, pe care le vezi in fiecare zi si te va ajuta sa iti dai seama de minciunile celor cu care interactionezi si vei invata sa te controlezi si tu mai bine cand interactionezi cu cineva.
Ti-as putea da zeci de titluri, dar poti incepe cu "Dictionar ilustrat al gesturilor" https://www.librarie.net/p/190911/dictionar-ilustrat-al-gesturilor
si "Minciunile adultilor" https://:///......27261.html si orice alte carti de Paul Ekman aka Dumnezeu! :))