| AvalohAlyn a întrebat:

V-a placut, ajutat cartea Inteligenta emotionala(Daniel Goleman)? Cine a citit-o?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Nu cunosc cartea dar te asigur ca este foarte importanta. iti recomand sa citesti carti din acest domeniu.
yoga are ca scop dezvoltarea inteligentei emotionale si este cea mai buna cale pentru asta. fara inteligenta emotionala nu vei fi capabil sa treci de diferitele obstacole pe care le intalnesti in viata.
daca-ti place o fata si te jigneste fara sa vrea vei reactiona si poate o vei supara inapoi. astfel ea isi va aminti doar ca tu ai jignit-o si nu ce ti-a spus ea. sa stii pentru o fractiune sa treci peste orgoliul tau chiar daca doare si sa ramai cu zambetul pe buze fara sa-i intorci palma pe care ti- dat-o o poate transforma instantaneu in iubita ta.
la acest lucru se refera Isus cand spune "daca cineva iti da o palma intoarce-i si celalalt obraz". insa putini l-au inteles.
iti suna cunoscut? asta e inteligenta emotionala. a stii sa-ti tii in frau emotiile si sa le folosesti la timpul potrivit. si daca intalnesti o persoana care persista in prostia ei e tot inteligenta emotionala sa stii sa-i dai una peste nas, la momentul potrivit. la figurat vorbesc.