| Vernusio a întrebat:

Va place lectura? Lectura a ce gen de carti va aduce placere?

6 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Cărți de dragoste / aventură.

| GreenVoid a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata lectura dar de vreo saptamana am inceput sa citesc Osho Acum si aici.

| miolina a răspuns:

Eu ma uit la filme politiste si apoi le povestesc sau incerc sa scriu povesti politiste.

| MihaelaElena67 a răspuns:

Romane politiste deoarece inveti multe lucuri folositoare in viata si uneori iti poate schimba psihicul, modul de a gandi!

| 은별_봉_1996 a răspuns:

De toate, sincer. Iti dau niste denumiri de carti care te si baga putin in ceata si sunt niste povesti faine. Si unele fantasy.
Haruki Murakami triologia 1q84; in noapte, kafka pe malul marii, padurea norvegiana
yasunari kawabata- frumusete si intristare
kelley armstrong-triologia the darkest powers

| Ababei_Diana_1981 a răspuns:

Mie imi place mult sa citesc...

In ultima vreme citesc,, La Medeleni", o carte forate interesanta desi sunt inca la volumul I, dar aproape am terminat-o...

Mie imi place sa fac cititul mai interesant, ca de exemplu sa il bazez pe nivele : 5 pagini -->niv. 1; +10 pagini --> niv 2, si tot asa! big grin