| AvalohAlyn a întrebat:

Va place sa cititi carti? Cat de des cititi?

Răspuns Câştigător
| yRossellay a răspuns:

Hei. Da, imi place sa citesc. Ma relaxeaza si detensioneaza de la tot. La inceput nu imi placea, fiindca tot ce citeam era ce mi se dadea la scoala, asa ca ma plictisea. Dar dupa am inceput sa citesc alte carti, de surorile Bronte, Jane Austen, Eliade, Camil Petrescu, Agatha Christie, si multi altii. Eu incerc sa citesc cat de des am timp. Inainte cand aveam scoala, citeam uneori in timpul saptamanii, si alteori in weekend. Dar acum ca e vacanta, citesc aproape in fiecare zi, asta daca nu am altceva de facut sau sunt plecata. Incerc sa citesc macar 40 de pagini in fiecare zi, pentru ca dupa nu mai pot lasa cartea din mana si continui. Dar tu?

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Da, iubesc să citesc.
Încerc să citesc cât de des pot, ultima carte am citit-o acum câteva zile.

| OohAnamaria a răspuns:

ADOR SA CITESC.Citesc cat de des pot si in functie de ce carti am.Cartile sunt prietenele mele adevarate, care ma invata mereu ceva folositor si care ma ajuta sa merg mai departe, oricat de greu ar fi...