| AvalohAlyn a întrebat:

Va place sa cititi? Ce cititi mai ales?

Răspuns Câştigător
| Sabinacool a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc! La mine in scoala exista un club de lectura unde citim diferite carti si dupa aceea discutam subiectul lor! Este interesant! De obicei citesc carti de aventura! Acum citesc Piramida Rosie de Rick Riordan. Daca ai posibilitatea sa o citesti citeste-o este foarte frumoasa!

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Imi place, citesc indeosebi romane psihologice si drame.

| stlucian a răspuns:

Am o biblioteca personala si da imi place sa citesc.
Ce citesc? Acum depinde poate romane cand vreau relaxare (aventuri/sf/capa si spada/politiste). Sincer din cele enumerate ar fi in ordine 2/3/4/1.

Daca nu mai gasesc ma duc si-mi cumpar vreo carte care poate sa fie proasta dar nu conteaza.Citesc cam 15-25 ore pe saptamana(mai ales noaptea)depinde de carte. Daca e buna nu o las!

| thegatekeeper a răspuns:

Da, imi place foarte mult. Citesc o varietate destul de mare de genuri: memorialistica, carti istorice, mitologie, filosofie, psihologie, romane politiste, de aventuri, religioase, ezoterice, carti despre spiritualitate, ocultism, parapsihologie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, imi place, cred.
Citesc indeosebi romane politiste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e interesant happy parca intri in carete si iei parte ca actiune
sper ca citesti si tu tongue
Bafta!winking

| Gregory a răspuns:

Salut! Îmi place să citesc, mai ales când nu este ceva interesant la televizor, dar și când plec într-o călătorie. Desigur, dacă mă captivează foarte mult o carte nu o mai las din mână. Săptămânile trecute, fiind bolnav, am fost nevoit să petrec mai mult timp prin casă. O prietenă mi-a făcut cadou, anul trecut, romanul „Sfântul Nectarie - Sfântul secolului nostru", și abia atunci am reușit să-l parcurg. Mi-a plăcut mult de tot. De câțiva ani citesc cărți și reviste religioase și mai puțin alte genuri. Weekend plăcut! happy

| Morrígu a răspuns:

Cred ca as fii o cretina, imbecila, inculta, pierduta.
Daca nu as citi.
In general ma atrag cartile psihologice.
Și/ sau horror, dragoste, actiune/politiste.

Good night.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Da, uneori. Eu prefer genurile psihologice sau de filosofie.

| 16Gabriela a răspuns:

Imi plac cele de aventura, actiune, si sa fie si romantica happy

| Marily1997 a răspuns:

Mie imi place, mai ales romanele de dragoste sau mister.big grin

| almirock a răspuns:

Da, îmi place, și prefer autorii sud-americani: Llosa, Marquez, Coelho. Dar totodată îmi plac și autorii români consacrați happy

| LOkk12 a răspuns:

Citesc romane, articole utile, bloguri

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Îmi place să citesc cărți ca Heidi, Cuore, inimă de copil, Singur pe lume etc.

| paulapaulapaula25 a răspuns:

Depinde de ce gen iti place. Sincer eu prefer cartile Science Fiction. Mi se par mult mai interesante si ma reprezinta. Nu spun ca nu am citit si alte carti. Daca vrei sa alegi cateva ti-as putea face un top 5 din fiecare gen.
SF :
Starters->Enders [Lissa Price]
The secret circle [Lissa James Smith - e si serial]
Divergent->Insurgent [au fost traduse mai este Allegiant in engleza - Veronica Roth]
Atingerea lui Juliette [ e tradus doar primul volum]
Hotul Fulgerului [ am citit-o cand eram mai mica dar daca vrei sa inveti toti zeii citeste-o]
Carti pentru adolescenti :
John Green : Cautand-o pe Alaska [draguri si mai multe ], De 19 ori Kathrine, Sub aceeasi stea
Zi dupa zi
netraduse : Paper Town
Sper ca te-am ajutat :*

| 232aaliba a răspuns:

Eu am citit multe cărți dar cea mai frumoasa a fost " Hoțul de Cărți " am plâns la acea ccarte o recomand tuturor sper sa Îți placa.
Bafta!