| Petcu_Andreea_2002 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu ceva....imi puteti da niste idei pentru un discursde multumire pentru domnul director al scolii? Va rog am mare nevoie
Pana Luni maxim Marti
Va rog

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Chestiile de genul nu ar trebui sa-ti vina din propria experienta? Nu poti sa te bazezi pe noi toata viata ta, fii creativ si incearca sa-ti faci unul!

| Petcu_Andreea_2002 explică (pentru Clorox):

Ar putea.dar v-am rugat pe voi sa ma ajutati cu o idee de la care sa pornesc...imi pare rau ca nu am scris asta... daca nu vroiai sa ma ajuti sari peste intrebarea mea si gata

| Alessiaale433 a răspuns:

Vă mulţumim pentru aceşti doi ani petrecuţi în şcoala dumneavoastră,
ulterior devenită şi şcoala noastră. Aţi dat dovadă de înţelegere, răbdare în ceea
ce priveşte activităţile şcolare, cât în ceea ce ne priveşte şi pe noi, elevii
dumneavoastră.
Prima etapă din viaţa noastră de liceeni a trecut, cu bune şi cu rele, cu
supărări şi bucurii. Vă vom mai fi alături încă doi ani; ultima etapă din
adolescenţă şi din liceu, de aceea, dorim ca împreună să facem din învăţământul
românesc ceea ce se doreşte. Să fim mândri că am absolvit un liceu sau o facultate
românească. Împreună să ne adaptăm noilor condiţii sociale, să uităm trecutul şi
să ne preocupe viitorul. Orele de curs să fie captivante, adică să se găsească noi
modalităţi de captare a atenţiei elevului, pentru a nu mai fi nevoit să "tocească"
lucruri care până la finele liceului şi nu numai vor fi uitate. Să înveţe acele lucruri
cu drag, prin diferite mijloace, cum ar fi: cercetarea, munca de teren, diferite
programe care sunt pe piaţă, dar din păcate bugetul nu este disponibil pentru
educaţie. Să existe motivare, atât pentru dumneavoastră, cât şi pentru noi, elevii.
Să nu se mai plătească anumite concursuri, să nu mai fim nevoiţi să ne cumpărăm
manuale şi cărţi, ci ministerul să fie capabil să ne pună la dispoziţie cele necesare.
Să existe respect reciproc, demnitatea, oricât de mare ar fi tentaţia, să nu o
pierdem.
Vă mulţumim pentru înţelegere. Cu respect,

| Petcu_Andreea_2002 explică (pentru Alessiaale433):

Iti multumesc mult...este foarte frumos