| HelpingHands a întrebat:

Va rog sa-mi recomandați și mie niște cărți în genul celor de mai jos:

Stefan Zweig - Jucatorul de șah
Patrick Suskind - Parfumul
John Steinbeck - Oameni si soareci
Dali - Jurnalul unui geniu
Dan Brown - Codul lui Da Vinci
Jack London - Colt alb

1 răspuns:
| Basthet a răspuns:

Bună! Genurile acestor cărți sunt destul de diferite, dar am să încerc.
În genul lui "Colț Alb" ar fi "Chemarea străbunilor", chiar de același autor.
Dintre romanele lui Dan Brown poți continua cu „Fortăreața digitală", „Îngeri și demoni", "Conspirația", „Simbolul pierdut", " Inferno ", " Origini".
La Jurnale... mulți scriitori au scris așa ceva, caută Tolstoi, Jules Renard, Guy de Maupassant.
Succes!