| Alexandru_Ionut_1999_yOGF a întrebat:

Va salut TPU!
De curand mi-am dat seama ca imi place sa citesc! Am citit "Memoriile unei gheise" care mi s-a parut extraordinara, nu am cuvinte!
As vrea sa imi recomandati ceva. Nu stiu ce genuri de carti imi plac, dar as vrea sa fie un roman.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Dacă ești la început cu cititul atunci o să-ți recomand câțiva autori foarte cunoscuți și care cred că o să îți placă. Eu citesc mai mult horror, sf și fantasy, așa că pentru celelalte genuri îi las pe alții. Horror: Stephen King, Dean R. Koontz, H. P. Lovecraft, aceștia sunt 3 dintre cei mai cunoscuți autori ai genului horror și au zeci de cărți scrise la activ. Dacă nu îți place nici-unul înseamnă că nu ești fan al acestui gen. Fantasy: Brandon Sanderson, Stephen King, da, are și o serie fantasy foarte bună, se numește turnul întunecat, Robert Jordan, Joe Abercrombie, Robin Hobb, J. K. Rowling, etc. Toți acești autori scriu un fantasy de bună calitate, un fantasy care se lasă ușor citit și care îți va lăsa imaginația să zburde. SF: Ray Bradbury, Isaac Asimov, Arthur C. Clarke, James S. A. Corey, China Mievile, Serge Brussolo, Andy Weir, etc.

| Alexandru_Ionut_1999_yOGF explică (pentru mastadont):

Nume mari ati mentionat mai sus!
De 2 dintre ele am auzit si eu! Mumtumesc pentru recomandari!

| chuckmanson a răspuns:

Încearcă Wheel of Time

Răspuns utilizator avertizat