| DenisaCosmina76 a întrebat:

Ve carti imi recomandati. Am 13 ani. Si imi place mult literatura universala. Genurile sunt SF sau thriller

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Incearca scriitori clasici. La 13 ani pe mine ma captivau cartile lui J. Verne, Al. Dumas... Ti-as recomanda sa incepi cu Contele de Monte Cristo.

| KinderBeeeib a răspuns:

Harry Potter, Stăpânul Inelelor, Jocurile Foamei, Labirintul etc

| Marduk69 a răspuns:

Frank Herbert - Dune (SF)

| BookaholicGirl a răspuns:

Pai uite aici cateva serii care mie mi-au placut foarte mult...si crede-ma ca am cam varsta ta si nu citesc chiar orice carte prost scrisa...
1. Legenda de Marie Lu (trilogia mea preferata)
2.Instrumente Mortale de Cassandra Clare ( Orasul oaselor, Orasul de cenusa, Orasul de sticla,) Seria este fantasy, dar este fff faina si mult mai buna ca Harry Potter.
3. Divergent, Insurgent, Experient, atotcunoscutele carti ale Veronicai Roth, pe care am senzatia ca deja le-ai citit...
Eu acum citesc o carte mai putin cunoscuta pe nume Elias si spioana carturarilor, si este foarte interesanta. Sa-mi spui si mie ce carti ai ales sa citesti poate le discutam. PUPICI!