| anonim_4396 a întrebat:

Vi se par scumpe cartile in Romania?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Unele da, depinde.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In general, ridicol de scumpe. Cine raspunde altfel ar face bine sa se duca intr-o librarie.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mai scumpe sunt in strainatate sau variantele in engleza.Bestsellerurile sunt cam scumpe intr-adevar dar sunt bestseller totusi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca citesti o carte pe an nu sunt scumpe

| AFR81 a răspuns:

Nu chiar. Daca stai sa cauti cel mai bun pret pe diferite site-uri si nu mergi direct la Carturesti, care au preturi exagerate, sa cumperi, sa stii ca nu sunt asa scumpe.

| Mayar a răspuns:

Da. Mi se par foarte scumpe! Iar benzile desenate sunt ceva de neatins - ma refer pentru omul de rand cu un salar obsinui. Desigur ca pentru anumite persoane ce lucreaza in anumite domenii nu e nicio problema pretul, ba e chiar ok.
Dar pentru marea majoritate - sunt scumpe, daca compari venitul pe o luna cu pretul cartilor

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,pentru ca nu se prea cumpara si trebuie sa scoata si astia bani cumva.

| Yurisa a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici, nici...acceptabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele da altele nu. Nu prea mi-ar conveni sa dau 40-50 de lei decat pe o carte foarte buna. Uneori cand nu gasesc o carte la biblioteca o cumpar pentru ca efectiv nu prea mai am de unde sa ma imprumut, oamenii din ziua de azi nu mai vor sa citeasca. Si daca cartea care am cumparat-o nu mi-a placut prefer sa o dau cuiva sau la biblioteca pentru ca ma gandesc ca poate se vor bucura altii. Sincer ar trebui donate mai multe carti la biblioteci. Ultima carte pe care am achizitionat-o este Contele de Monte Cristo si nu regret imi place inca de la inceput si vreau sa se bucure si copii mei de ea. Am luat-o ieftin de pe elefant la vreo 50-60 lei cu tot cu transport. Daca stii sa vanezi reducerile nu o sa ti se para asa scumpe

| DoarAlin a răspuns:

Da, sunt destul de scumpe. Norocul meu este ca in scoala avem biblioteca.