| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cheltuiti bani pe carti sau le imprumutati? De unde le luati?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

De pe internet, daca iti doresti mult o carte, sa faci o colectie, normal ca le cumperi!

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Majoritatea le cumpar, daca nu le am deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanele le cumpar, iar daca-s mai scumpe si imi trebuiesc mai multe atunci unele le imprumut.
De obicei cumpar de pe net, ori imprumut de la biblioteca scolii, ori poate am prin biblioteca mea.

| NAdrian a răspuns:

Cele mai multe carti le citesc in format electronic. Cartile pe care nu le gasesc scanate, le cumpar.

| twas a răspuns:

Imi cumpar carti destul de rar pentru ca am biblioteca plina, mostenire de la mama si bunica mea.Dar am si imprumutat cateva de la prietene.

| OohAnamaria a răspuns:

De obicei imi cumpar carti(culegeri) de la scoala.Profesorilor le vin oferte de la edituri si le prezinta elevilor.Mereu mi-am cumparat pe proprii mei bani.Asa pot sa-mi cumpar ce vreau si cand vreau.Dar din pacate imi cumpar numai culegeri...