| Vernusio a întrebat:

Voi cum va faceti chef sa cititi o carte intreaga care are si multe pagini? Cum va motivati?

Ce sa fac sa am chef de citit? Mereu incep o carte, citesc putin si apoi nu o mai termin.Am mai multe carti incepute dar neterminate.Voi cum va faceti chef? Vreau sa citesc, la inceput am motivatie dar pe parcurs dispare.Ce sa fac? Voi ati patit?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă niște alte cărți: cărți de vizită, cărți de joc, cărți de bucate, cărți de telefoane, cărți de rugăciuni.

| udrescuf a răspuns:

Daca nu iti place subiectul poti lua alta carte. iti dai seama cand iti place o carte daca te prinde in actiune. Probabil citesti acea carte fortat.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Asta inseamna ca nu ai gasit cartea potrivita. Daca gaseai o carte buna care sa iti atraga atentia atunci nu puteai rezista fara sa citesti zilnic pana o terminai.