| AvalohAlyn a întrebat:

Voi va faceti timp de citit/lectura de carti in fiecare zi?
Cum fac sa imi plac mai multa lectura de carti si mai des?
Voi cat de mult cititi?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum fac sa imi plac mai multa lectura"

foamea vine mâncând așa că citește. Orice

| Plato a răspuns:

Aproape in fiecare zi.
Citeste, iti va placea.
Cat de mult? O carte cam la 2 sapt.

| Mayar a răspuns:

Nu citesc zilnic. Citesc cand am timp sau cand am nevoie neaparat de relaxare.
Iti va placea sa citesti daca te atrage subiectul cartii, modalitatea in care autorul o scrie.

| Demidol a răspuns:

Pe autobuz si seara inainte de culcare.

| AndaAlexandra a răspuns:

Eu citesc la locul de munca pentru ca jobul pe care îl am e de așa natură încât îmi permite sa fac și alte lucruri, așa că citesc.
Te-as sfătui să începi cu ceva ce ți-ar face plăcere să citești sau sa descoperi. Există atât de multe genuri încât ai de unde alege. Fie că e biografia unei persoane pe care o placi, fie că e un roman polițist, de dragoste, de război, istoric... Citind îți vei îmbogății vocabularul și vei descoperii lucruri noi și interesante, in plus din unele ai de învățat.

| Popdenisa33 a răspuns:

Poți să citești din orice când ai ocazia: dintr-o revista, dintr-o carte de povesti etc. Și astfel te vei obisnui.