| AvalohAlyn a întrebat:

Voi va propuneti sa cititi carti, mai mult? Cate carti ati citit pana acum? Si cate carti aveti in biblioteca personala?(curiosity)

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am circa 800 de volume si am citit peste 5-6 mii de carti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-mi propun, imi place foarte mult. Am citit multe mii de carti, mi-e imposibil sa iti spun cate. Citesc, in medie, cam 120-130 de carti pe an, dar cand eram eleva si studenta si aveam mai mult timp liber citeam pana la 250 de carti pe an. Acasa am cam 3000 de carti (ale mele si ale sotului meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că am undeva la 1000 de cărți acasă, dar în ultimul timp citesc mai mult pdf pe tabletă / telefon, mi-e mai comod. thinking
Nu știu câte am citit până acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 34 de ani. Până acum am citit aproximativ 400 de cărți, iar în biblioteca mea sunt aproximativ 200 de cărți, dintre care, circa 35 sunt religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 34 de ani. Până acum am citit aproximativ 4000 de cărți, iar în biblioteca mea sunt aproximativ 200 de cărți, dintre care, circa 35 sunt religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit aproape 250 de carti. In ultimii 3 ani nu am mai citit, dar anul asta mi-am propus sa revin si am citit 16 carti pana acum.

Nu stiu cate carti am in biblioteca, am incetat sa le mai cumpar, am donat multe dintre ele si mai nou doar imprumut.