| AvalohAlyn a întrebat:

Voua va place sa cititi? cand cititi si de ce?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Daaa,daaa! Ador sa citeschappy. Pai incerc sa-mi fac timp liber, dar nu prea reusesc.De ce? Pai in afara de motivul ala cu imbogatirea vocabularului, imi place sa citesc pentru ca ...imi place.Ma regasesc in unele carti, invat din ele, ma "indragostesc" de personaje, ehee..cate motive sunt.

| William a răspuns:

Nu imi place sa citesc doar de dragul de a citi, ci daca gasesc ceva interesant.

| Pricked a răspuns:

Ador sa citesc in ora de filosofie. Mai nou, cineva a mutat catedra in coltul din stanga, iar eu stau pe randul din dreapta, in a 4-a banca, ceea ce mi-e prielnic. Si in timp ce profesorul bolboroseste acolo mai mult pentru el decat pentru noi, eu ma afund in sirul evenimentelor din Rosu si Negru.
De ce citesc? Pentru ca nu-mi prea place viata-mi.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Citesc probabil mai mult decat media. Imi place sa citesc beletristica si mai ales sf pentru ca-mi stimuleaza imaginatia. De obicei citesc o jumatate de ora pana la doua ore inainte de culcare insa nu in fiecare zi. Mi-am cumparat o groaza de volume sf de la Nemira si m-am apucat usurel sa le citesc.

Iti pot recomanda si tie

Frank Herbert - Dune
Alastair Reynolds - Cainii de diamant
Philip K Di ck - Timpul dezarticulat / Ubik
Vernor Vinge - Foc in adanc
Orson Scott Card - seria Intoarcerea acasa / Jocul lui Ender
George R R Martin - Zburatorii noptii
Ursula K LeGuinn - Mana stanga a intunericului
Arthur C Clarke - Sfarsitul copilariei / Rendez-vous cu Rama

| IsabelaIssa a răspuns:

Imi place sa citesc doar ca nu am atat timp cat mi-as dori. De ce... de relaxare, cultura generala etc.

| Moryami a răspuns:

Recunosc mie nu prea imi place sa citesc dar asta nu este bine si sunt constient de asta. Citesc cand ma toaca mama la cap si cand n-am ce face. De ce? Pai cred ca ai auzit de la atatea persoane ca cititul imbogateste vocabularul. Daca ai auzit de atatea ori, trebuei sa fie adevarat happy

| Whateverpfff a răspuns:

Ador sa citesc imi place sa descopar olume noua in fiecare carte pe care o deschid ....si mereu invat ceva dupa ce inchei ultimul capitol