| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi se pare greu sa cititi carti in engleza?

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu, adica eu toate cartile manga le citesc doar in engleza, si la toate anime-urile ma uit cu subtitrare in engleza. Engleza o stiu la fel de bine ca si romana, ca doar o tot invat de la gradinita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stii bine sau foarte bine engleza, nu neparat nivel c2, macar b2 spre c1, este relativ normal si usor sa citesti carti in engleza.
Citesc foarte multe articole, foarte multe comunicate de presa, si cateva carti in engleza am citit doar pentru cultura mea, dar nu erau decat pe domeniul telecomunicatiilor si it in general.

| oFataAnonimaa a răspuns:

Nu. Chiar deloc.

| Jrr_Berhan_1989 a răspuns:

Mie nu...Dar daca stii engleza cat de cat nu o sa fie asa greu dar daca nu e grav... Funda?