| DarkOrbitMoon a întrebat:

Vreau o carte care sa-mi distruga neuronii.Ce-mi recomandati?

19 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nostalgia lui Cartarescu. Nu stiu daca o sa ti-i distruga, dar cred ca o sa-i deruteze cat de cat.

| Neverwas a răspuns:

Cristina Nemerovschi- Pervertirea
Cormac McCarty- Drumul
Jasper Fforde-Cazul Jane Eyre
Cartile astea sunt grozave si iti garantez ca o sa-ti faca neuronii praf!

| TheTimeKiller a răspuns:

Jurnalul celei mai bune prietene poate sa iti distruga dupa 2-3 pagini neuronii...

| yekto a răspuns:

WORNING efectul asupra neuronilor ar putea fi altul decat cel solicitat :D
http://www.scribd.com/doc/177933508/Tony-Robbins

| DamnedShadow a răspuns:

Twilight. Crede-ma, o singura pagina iti injumatateste cifra IQ-ului.

| geohandmade a răspuns:

Carti de Dostoevsky. Se joaca mult cu mintea, sunt destul de greoaie de citit. Iti recomand crima si pedeapsa.

| DarkOrbitMoon explică (pentru geohandmade):

Am citit-o.Acum vreau sa citesc "Adolescentul".

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns:

Agatha Christie-Destination Unknown

| ReadMe a răspuns:

Torment (Stephen R. George) Sau mai multe cu Stephen R. George si Stephen King. Cauta pe google daca nu stii ce fel de carti scriu(horror) carti foarte bune. Cei mai buni scriitori

| DarkOrbitMoon explică (pentru ReadMe):

Da,ii stiu. Vreau sa incerc si altceva...

| ReadMe a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Mizerabilii /Contele de monte cristo cam astea sunt mai frumoase...Sau Fiul Diavolului

| mariss a răspuns:

Buna Contele de montecristo de alexandru dumoa sau Agata Cristo intalnire cu mortea.

| mariss a răspuns:

Agata cristo intalnire cu moartea

| rozzana a răspuns:

Padurea Norvegiana. Tess d´Uberrville. Domnisoara Christina.Interviu cu un vampir. Jane Eyre. La rascruce de vaznturi. Dama cu camelii.