| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

Vreau să fac o poezie de 5 versuri, dar nu știu la care vers să nu fie rimă. Unde normal să se afle?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce poti spune in 5 randuri? Am scris si eu o poezie acum pe loc:
Voi poeti ce stati pe vine
si agale va caca*i
Bagati degetul in gura,
pe pereti sa numai dati.

| mentholinks a răspuns:

rolling on the floor). Ce tare a fost asta. Sunt mai multe tipuri de rima. Poți sa faci sa rimeze toate, de exemplu, nu mai știu cum se cheamă.

| laSoledad a răspuns:

De obicei, poezia contemporana a depasit cutuma ca trebuie sa rimeze versurile sau ca trebuie sa aiba o structura anume. Inca din anii 80, se practica versul liber.