| celmaitarenume a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o carte dar nu stiu ce sa aleg intre:
1. Uneori castigi, uneori pierzi, inveti - John C. Maxwell
2. Cartea intelepciunii, Dalai Lama
3. Incepe sa gandesti - John C. Maxwell
4. Gandeste si vei fi bogat, Napoleon Hill.

Ati citit vreuna din cele de mai sus? Ce imi recomandati? multumesc

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Înțeleg că vrei o carte motivațională, nu?
Măi, îți dau un sfat - puterea vine din interior. Motivația, tenacitatea, voința - astea nu se învață din cărți. Da, o astfel de carte îți poate da sfaturi despre cum să-ți canalizezi eforturile astfel încât să ai o șansă în plus să se concretizeze în atingerea scopului final. Dar dacă ambiția nu vine din interior le citești degeaba.
În concluzie, eu îți recomand Cartea înțelepciunii, n-am citit-o, dar vorbim, totuși de Dalai Lama, cred că ai ce învăța din ea.
Ți-aș mai sugera lucrările lui Confucius și Lao Tze.

| Sorin2k3 a răspuns:

Îți recomand niste cărți adevărate, nu astea făcute pentru a se vinde și cam atât.

Răspuns utilizator avertizat