| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat psihologie, de unde ar trebui sa incep? Care e cea mai potrivita carte pentru inceput?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Exista o carte, "Psihologia pe intelesul tuturor", nu stiu insa daca se mai gaseste. Eu invat din cartea de a 10a pentru ca imi trebuie la admiterea la facultate, editura Aramis. E destul de accesibila. In general cartile scrise de Zlate sunt ok, stia sa integreze ce trebuie. Mai am o carte cu Fundamentele Psihologiei tot de el, dar acolo sunt chestii putin mai dezvoltate fata de ce cuprinde manualul de a 10a