| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau să învăț putina medicina,pe cont propriu strict pentru mine și familie, sa știu mai multe despre Corpul Uman și despre viața.Dar cum fac asta? Mai întâi citesc 2 cărți ce le am deja Medicina povestita pe înțelesul tuturor și Medicina povestita despre inima ta de Dr.Vasi Radulescu.Dar apoi. E o să fac? De unde învăț putina medicina și eu? Îmi place printre altele și partea asta de sănătate/medicina ca o mică și oarecare pasiune.
Daca ar trebui sa zicem sa îmi aleg o specializare in medicină as alege cardiologia, mi se pare destul de fascinanta inima și la modul propriu și la modul figurat alaturi de neurologie.Alta ramura care mi-ar place deoarece creierul e cel mai fascinant organ al omului.Deci cum sa fac sa învăț și eu putina medicina pentru mine personal?

2 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Citesti din carti si te documentezi de pe internet. Exista mult mai multe carti de medicina decat cele pe care le ai tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citești, vizionezi clipuri explicative pe YouTube, podcasturi despre ramura medicală care te interesează.