| Saw3Danny a întrebat:

Ziceti mi si mie niste romane politiste bune mai vechi daca se poate care le aiti citit

Răspuns Câştigător
| LikeGreen a răspuns:

10 negri mititei - Agatha Christie
Infernul crimelor tainuite - Agatha Christie.
Colectia Millennium: Francezul[1], Gheena[2]
Pe lumina - Agatha Christie
Misterul camerei galbene - Gaston Leroux
Piatra lunii - Wilkie Collins[cel mai bun roman politist englez.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Romanele cu Maigret ale lui Georges Simenon, romanele Agathei Christie, cele ale Rodicai Ojog-Brasoveanu, ale lui Ellery Quinn.
Ti-am spus doar autorii, ca e imposibil sa insir aici sute de titluri.

| BrokenArrow a răspuns:

Tot ce prinzi de Sir Arthur Conan Doyle.

Răspuns utilizator avertizat
| emily098 a răspuns:

Salut, incearca acest site: http://cartionline.org/beletristica/romane-politiste
poate vei gasi niste denumiri de carti care te vor intriga sa le citesti! :) :D