| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca au aparut in perioada aceasta multe melodii in limba romana de exemplu:alex velea-cand noaptea vine sau minim doi,connect-r vara nu dorm,corina-a ta,dj project-bun ramas,inna-tu si eu,kamelia-vara rece,vunk-scapa-ma de ea,akcent-chimie intre noi,holograf-cat de departe,giulia-vorbe goale,alb negru-mi-e sete de tine, ellie white-sete de noi ETC. Eu chiar ma bucur ca au aparut melodii si in limba noastra limba romana.Ma saturasem pana peste cap de melodii in engleza.Voi ce parere aveti despre aceste melodii? Eu am o parere foarte foarte buna! Astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| florinlungu95 a răspuns:

Îți dau perfectă dreptate. Și eu mă plictisisem de melodiile care erau doar în engleză. Aș vrea chiar mai mult.

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

De ce ii dai exemplu pe Holograf? Ei mereu au avut piese in romana.

| CautNume a răspuns:

Si cat despre piese...groaznice.

| Mangustă a răspuns:

Si toate sunt supra-popularizate la radio desi, la fel ca majoritatea curvitelor dezbracate sau a asa zisilor artist care le canta, nu valoreaza mai mult de 2 bani.
Bafta

| 5a a răspuns (pentru Mangustă):

Bine punctat

| Nolkyz a răspuns:

Era un canal TV... Music channel parcă. Sau chiar pe MTV? Nu mai ştiu. În fine. Aveau o emisiune numită "Ora de română" deci se presupune că ar fi trebuit să bage muzică românească. De unde? Că băgau numei englezisme de baltă cu... Aeroplane (ca să nu le zic paraşute) d-astea românce despre care pot zice că până şi broaştele din baltă le întrec. Whateva'.

| CRISS69TM a răspuns:

Toate foarte slabe si proaste.