| Codrin_Catana_1998 a întrebat:

Am un amplificator de 2000W. vreau sa il conectez la laptop si din el sa plec cu un tun de bass si 3 boxe... daca boxele respectiv tunul au 50/80W imi suporta puterea care o baga amplificatorul?

2 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Amplificator de 2000W. Sunt aproape sigur ca-i o "scula" de la "magazinul profesional de la colt" sau o "scula de galagizare". Crede-ma, nu livreaza 2000W in 8/6/4 ohmi nici daca-l rogi.

De unde stiu intrebi? Pai ma uitam acum la niste preturi de lista, si singurul amplificator care livreaza 1000W curati in 8 ohmi (care mai e si monobloc) costa ~285, 000 Ron.

| MateiSebastian a răspuns:

Pentru echipamentele astea ar fi de ajuns un amplificator de 150-200W. Dacă ai un amplificator de 2000W s-ar putea să-ti pârleşti difuzoarele, dar nu înainte de a le sparge.
Dacă umbli mai finuț cu potențiometrul de volum n-o să ai problemele mai sus menționate.