| thizizme a întrebat:

Am vazut pe aici ca la majoritatea Puya > Eminem... Pentru cei care considera asta, de ce? Vreau sa spun ca Eminem a facut ceva pentru muzica rap (ne limitam in sfera muzicii rap), Puya nu a facut nimic. Eminem transmite, in general, un mesaj - Puya, in general, nu transmite nimic.

O si am vazut ca unii pun = intre ei... A se citi mai sus.

Si am mai vazut si chestii de genul "Eminem e un amator" /:) Oameni, documentati-va putin inainte sa deschideti gura... Vi se pare ca asta ( http://en.wikipedia.org/wiki/Eminem_discography ) e discografia unui amator? :|

5 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Ai dreptate tu, Eminem nu e amator, eu as pune un egal intre Puya si Eminem, nu prefer pe nimeni in favoarea celuilalt.

| OvITpU a răspuns:

Salut.
Mai bine ca sa va convingeti scrieti pe youtube puya live si dupa eminem live sa vedeti diferenta.
Eminem/Puya print/cersetor :d

| dynasmile21 a răspuns:

Problema este ca in ziua de azi mai toata lumea, care mai apare pe la televizor este artist.sa fim sinceri.
Eu ascult si Puya si Eminem, insa eu cred ca Eminem chiar transmite ceva lumii, el chiar este un artist. Puya este recunoscut la noi in tara si multi se identifica cu versurile sale, astfel ca majoritatea tinde sa-l prefere pe el.
Eu personal il prefer pe Eminem. Puya este Ok, dar nici nu poate visa sa calce pe urmele lui Eminem, el este o legenda vie, un geniu!
Oricum sa nu ii mai comparam pentru ca preferintele difera. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult Eminem, si chiar are un mesaj de transmis in versurile sale. Puya, nu ascult dar nu am nimic impotriva luiwinkingwinking. Orice artist depunde efort si incearca sa dea tot ce e mai bun din el, deci nu trebuie sa radem sa sa desconsideram munca artistilor, chiar daca nu sunt pe gustul nostruwinkingwinking:*.

| Justgreen a răspuns:

Eminem inseamna rap! Puya inseamna ma chinui sa fac rap! Eminem este idolul meu il respect pana la moarte! Eminem scrie pe foaie ce simte si este sincer! Si puya nu zic ca nu scrie pe foaie ce simte dar mai mult el o face pentru bani! Si in plus cine l-ar da pe Eminem pentru Puya sa fim seriosi! Il respect pe Puya dar tot Eminem!