| top500 a întrebat:

As dori o parere :
La un buget in jur de 700 RON, ce amplificator ar fi mai bun?
1. http://shop.iconcert.ro/......a164045092

2. http://www.emag.ro/......DFS2GBBBM/

Sau aveti alte sugestii?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Imi mentin in continuare afirmatia de mai sus. In fine, e treaba ta ce cumperi si la ce folosesti ceea ce cumperi. Pe site-ul producatorului am gasit ca sw-ul acela e pe 4 ohmi si accepta amplificare intre 150W si 600W. Ca sa conectezi un subwoofer pe un amplificator e de preferat sa-l conectezi in punte. EP 2000 are puterea continua mult prea mare in punte (2000W @ 4ohm). INuke 3000 are 1050W @ 4ohmi in punte, ceea ce ar fi relativ ok pentru difuzorul acela, din moment ce amplificarea e pe clasa D iar eficienta nu e grozava.

2 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Care e scopul sistemului si ce boxe detii? Cele din linkurile tale sunt destinate ariei de sonorizare si evident nu sunt pentru auditii acasa.

| top500 explică (pentru Utilizator1234):

Ma axez pe un subwoofer Rockford Fosfate T112D4 la 2 ohm

Ce parere ai de amplificatoarele :
1.Behring EP 2000
2.Behring iNuke 3000

Care crezi ca ar fi mai buna pentru acest subwoofer?
Pareri pro, contra legate de aceste 2 amplificatoare?
Multumesc

| Utilizator1234 a răspuns (pentru top500):

Imi mentin in continuare afirmatia de mai sus. In fine, e treaba ta ce cumperi si la ce folosesti ceea ce cumperi. Pe site-ul producatorului am gasit ca sw-ul acela e pe 4 ohmi si accepta amplificare intre 150W si 600W. Ca sa conectezi un subwoofer pe un amplificator e de preferat sa-l conectezi in punte. EP 2000 are puterea continua mult prea mare in punte (2000W @ 4ohm). INuke 3000 are 1050W @ 4ohmi in punte, ceea ce ar fi relativ ok pentru difuzorul acela, din moment ce amplificarea e pe clasa D iar eficienta nu e grozava.