| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la chitara(de aia rock nu folk, nu stiu cum ii zice) sau la vioara. E greu? Cat costa un asfel de instrument? Cum se cheama chitara aia?

1 răspuns:
| Edisor27 a răspuns:

Nu e greu deloc. O vioara costa de la 300lei pana la 1000lei sau chiar mai mult. Iar o chitara costa incepand de la 250 lei si chiar mai mult. Apoi trebuie sa faci cursuri pentru ca e mai greu sa inveti tu singur si cursurile costa de la 30 lei ora.