| Zeflemitoarea a întrebat:

Aş vrea să învăţ să cânt la flaut şi pentru început vreau să cumpăr ceva simplu, pentru că nu dispun de cineva care să mă înveţe, decât internetul şi ar fi de prisos să mă încurc cu ceva complicat. Ştiţi site-uri de unde aş putea lua ceva calumea, pentru începători şi..mai există cineva care cântă la flaut?

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Flaut-flaut sau şi alte chestii de suflat, asemănătoare cu flautul?

| Zeflemitoarea explică (pentru Woodenpints91):

thinking Alte chestii de suflat. Nu neapărat flaut. Vreau ceva uşor.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Http://hemiola07.files.wordpress.com/2010/10/00175043.jpg

O chestie dinasta am eu. Îi vreo 20 lei pe la magazinele de muzică.
Dacă vrei te învăţ Omnos de la Eluveitie sau tema de la "The good, the bad and the ugly" :))

| Zeflemitoarea explică (pentru Woodenpints91):

Dacă tot ai zis, o să am grijă să te sâcâi după ce pun mâna pe el. laughing
Poza ca poză, dar de numit cum se numeşte? confused Să ştiu ce să caut.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Recorder sau blockflote german thinking

| Zeflemitoarea explică (pentru Woodenpints91):

Blockflote german

| Zeflemitoarea explică (pentru Woodenpints91):

Mulţam!

| Woodenpints91 a răspuns:

Tanti beată? Domnişoara Diana? Da ea nu bea laughing